نگاهی بر محصولات نتکو و ویژگی‌های آن

محصولات نتکو

آیا می‌دانید شرکت نتکو چه محصولاتی را روانه بازار می‌کند؟ شرکت مهندسی الکترو نیرو تابان کنترل یا به اختصار نتکو از سال ۱۳۸۸ تا به امروزه به صورت تخصصی در زمینه تولید یراق آلات شبکه کابل‌های خودنگهدار فعال بوده و با رویکرد کاهش تلفات و انرژی‌های توزیع نشده و همچنین آموزش نصب استاندارد این نوع یراق آلات فعالیت می‌کند. در ادامه این راهنما نگاهی بر محصولات نتکو خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

بررسی ویژگی‌ها و کاربردهای محصولات نتکو

محصولات نتکو

این شرکت به طور تخصصی در زمینه تولید محصولات فشار ضعیف و فشار متوسط فعالیت می‌کند که در ادامه به بررسی محصولات فشار ضعیف خواهیم پرداخت:

براکت سه خانه و نه خانه

این دسته از محصولات نتکو نوعی تجهیز اختصاصی به حساب آمده که از آن‌ها برای اتصال سیم‌های شبکه روشنایی در تونل‌ها می‌توان بهره برد. کانکتور استفاده شده در این دسته محصولات از نوع IPC1001 بوده که قابلیت نصب و بهره‌برداری در خطوط حامل جریان بدون جدا کردن عایق را فراهم می‌سازد. هر یک از براکت‌ها با کمک سه کانکتور قابلیت انشعاب‌گیری برای یک چراغ را دارا است.

آچار جداکننده کابل

در زمان نصب کلمپ‌ها و کانکتورها بر روی کابل‌های خودنگهدار از این مدل آچار به منظور جداسازی رشته‌های کابل بهره‌گیری می‌شود. علاوه بر این، در زمان نصب کلمپ آویز نیز می‌توان از محصول مذکور به منظور جداسازی مسنجر از کابل خودنگهدار بهره برد.

آچار کانکتور جنرال

این محصول به عنوان ابزار کمکی به منظور بستن و نصب نمودن تمامی کانکتورها کارایی دارد. قابل ذکر است که برای کار با این محصول بایستی از دستکش عایق استفاده شود.

آچار آلن

این محصول دارای ساختاری اِل مانند است و مقطعی با شکل شش ضلعی دارد. می‌توان گفت که آچار آلن یکی از ابزارهای فوق‌العاده کاربردی نه تنها در صنعت برق بلکه حتی در مصارف روزانه به حساب می‌آید. این محصول برای باز کردن مهره‌ها، بستن پیچ‌ها و اموری از قبیل موارد مذکور که فرد نتواند با نیروی دست خود به انجام رسانَد مورد استفاده قرار می‌گیرد. ب

رای استفاده از این دسته محصولات نتکو بایستی نوک آچار را در قسمت شش ضلعی پیچ قرار دهید و بعد آچار را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. در این حالت پیچ مورد نظرتان به طور کامل باز خواهد شد. ناگفته نماند که این محصول وزن سبک، کاربری بسیار ساده و قیمت بسیار مقرون به صرفه‌ای نیز دارد.

درپوش انتهایی کابل یا اندکپ

از دیگر محصولات نتکو می‌توان به اندکپ یا درپوش انتهایی کابل اشاره داشت که بهره‌گیری از آن در خطوط هوایی برای کابل‌های خودنگهدار از جهت افزایش ایمنی بسیار حائز اهمیت است. همان‌طور که می‌دانید یراق آلات مختلفی برای کابل‌های خودنگهدار مورد استفاده قرار می‌گیرد که یکی از آن‌ها درپوش انتهایی کابل است. این محصول در کنار ظاهر ساده‌ای که داشته، کارایی بسیار مهمی دارد. وظیفه اصلی اندکپ این است که هم‌چون یک درپوش برای آب‌بندی کردن کابل خودنگهدار مورد استفاده قرار گرفته و با محافظت از انتهای کابل از ورود هرگونه رطوبت، نم و آب جلوگیری به عمل آورد.

قابل ذکر است که از این دسته یراق آلات شبکه متناسب با سایز و سطح مقطع کابل استفاده می‌شود. از آن جایی که کابل‌های خودنگهدار از نوع آلومینیومی هستند و فلز آلومینیوم همواره نسبت به سایر فلزات نظیر مس در برابر هوا بسیار سریع‌تر واکنش نشان داده و دچار آسیب می‌شود، بایستی که برای آن از تجهیزات ایمنی و یراق آلاتی نظیر درپوش بهره‌گیری شود تا از خوردگی کابل جلوگیری به عمل آید. توجه داشته باشید که نفوذ رطوبت به ساختار کابل‌های خودنگهدار می‌تواند سبب افزایش تخلیه الکتریکی در زیر بدنه اتصالات و یا روی عایق کابل شود؛ به همین خاطر توصیه می‌شود که برای حفظ سلامت کابل از این دسته محصولات نتکو بهره‌گیری گردد.

کانکتور انشعاب روشنایی با مهره سربر

کانکتور انشعاب روشنایی با مهره سربر

این دسته از محصولات نتکو برای هادی‌های عایق‌کاری شده آلومینیوم و مس کارایی دارند. از آن جایی که پیچ موجود در کانکتور مذکور عایق شده، می‌توان به راحتی از آن در خطوط گرم و در معرض حرارت با اطمینان کامل بهره برد. علاوه بر این، این محصول قابلیت نصب بر روی خطوط حامل جریان بدون نیاز به برداشت عایق هادی‌ها را دارد.

این محصول دارای ساختاری از جنس بدنه پلیمری بوده و در برابر اشعه فرابنفش و گرما مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد. افزون بر این، صفحه اتصال دندانه‌دار آن از جنس آلیاژ مس پایدار در برابر خوردگی به همراه پوششی از جنس قلع بوده و پیچ آن نیز فولادی و دارای پوشش داکرومت است. مهره سربر نیز از نیز جنس آلیاژ آلومینیوم مقاوم در برابر خوردگی بوده در مجموع مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهد.

کانکتور ارتباط کابل به کابل

از دیگر یراق آلات عرضه شده توسط نتکو، کانکتور ارتباط کابل به کابل بوده که در خطوط هوایی فشار ضعیف به کار گرفته می‌شود. این محصول در عملکرد صحیح و استاندارد سیستم فشار ضعیف تأثیرگذار بوده و می‌توان از آن به منظور انشعاب‌گیری از کابل خودنگهدار بهره برد. به طور معمول این دسته از محصولات نتکو برای انشعاب روشنایی مورد استفاده قرار گرفته و از آن جایی که دارای ساختاری عایق‌بندی شده هستند، امکان استفاده از آن‌ها بر روی خطوط حامل جریان گرم فراهم است.

از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به ساختار آن اشاره داشت که متشکل از چهار قسمت کاور، فک‌های دندانه‌دار، قطعه فولادی با خاصیت ارتجاعی و همچنین پیچ و مهره مرکزی است.

کانکتور ارتباط سیم و کابل

علاوه بر کانکتور ارتباط کابل به کابل، کانکتور دیگری تحت عنوان ارتباط سیم به کابل توسط نتکو عرضه شده که در خطوط هوایی انتقال و توزیع برق کارایی دارد. این محصول به طور خاص برای برقراری اتصال بین سیم‌های آلومینیومی و مسی به هادی‌های عایق مسی و آلومینیومی مورد استفاده قرار می‌گیرند. کانکتور ارتباط سیم به کابل بر روی بدنه خود دارای یک پیچ بوده که عایق است؛ به همین خاطر امکان استفاده از آن بر روی خطوط حامل جریان گرم فراهم است.

قابل ذکر است که کانکتورهای دندانه‌دار ارائه شده توسط نتکو در انواع مختلف قابل سفارش هستند؛ از کانکتور ارتباط کابل به کابل گرفته الی کانکتور ارتباط سیم به کابل، انشعاب مشترکین، روشنایی معابر و غیره.

کانکتور انشعاب مشترکین با مهره سربر

این محصول برای انشعاب‌گیری از کابل‌ها برای مشترکین کارایی دارد. ناگفته نماند که کانکتور انشعاب مشترکین با مهره سربر عرضه شده توسط نتکو از جمله کانکتورهای نفوذی به حساب آمده که مجهز به دندانه‌های تیغه‌ای است. تیغه‌های تعبیه شده بر روی این کانکتور از جنس آلیاژ مس قلع اندود است و به همین خاطر می‌تواند بدون هرگونه خوردگی، اتصالی ایمن بین کابل‌های مسی و آلومینیومی ایجاد کند. جنس بدنه این دسته از کانکتورها از مواد پلیمری بوده و در برابر اشعه فرابنفش مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند. افزون بر این، در برابر خوردگی نیز پایداری خود را حفظ خواهد کرد.

سخن پایانی

شرکت نتکو یکی از فعالان اصلی در زمینه تولید و عرضه یراق آلات کابل خودنگهدار و تجهیزات شبکه هوایی بوده که در این راهنما تنها به برخی از مهم‌ترین محصولات نتکو پرداختیم. قابل ذکر است که این شرکت در زمینه تولید تمامی تجهیزات مصرفی در خطوط هوایی فشار ضعیف فعال است. آیا تجربه استفاده از محصولات عرضه شده توسط شرکت نتکو را دارید؟ به نظر شما تجهیزات و یراق آلات ارائه شده توسط نتکو کیفیت بالایی دارند؟ لطفاً نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون محصولات عرضه شده توسط نتکو در قسمت ارسال دیدگاه با ما و کاربران توزیع نیرو نوین به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *