محصولات گلنور؛ معرفی، ویژگی و کاربرد

محصولات گلنور

آیا با محصولات گلنور آشنایی دارید؟ به نظر شما محصولات ارائه شده توسط صنایع روشنایی گلنور از کیفیت کافی برخوردار هستند؟ گلنور یکی از صنایع روشنایی پیشرو در خاورمیانه بوده که نزدیک به سه دهه است که در این حوزه به صورت تخصصی فعالیت می‌کند. در ادامه این راهنما قصد داریم به بررسی محصولات عرضه شده توسط این شرکت بپردازیم. با ما همراه باشید.

نگاهی بر محصولات گلنور و کاربرد آن‌ها

محصولات گلنور

روشنایی داخلی

معماری

اولین دسته از محصولات گلنور چراغ‌های معماری بوده که برای نورپردازی داخل مکان‌هایی هم‌چون راهروها و روشنایی پنجره‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالت کلی می‌توان از این محصولات برای نورپردازی اماکنی نظیر ساختمان‌ها، ستون‌ها، نمای خارجی و پایه‌ها بهره برد. چراغ‌های معماری عرضه شده توسط گلنور در دسته روشنایی داخلی عمدتاً دارای بدنه آلومینیومی بوده و یک راهکار مطمئن و کارآمد برای نورپردازی معماری در انواع فضاهای داخلی به حساب می‌آیند. علاوه بر این، طول عمر این مدل از تجهیزات روشنایی گلنور نیز بسیار بالا است.

آویز

همان‌طور که از نام این دسته از محصولات گلنور مشخص بوده، چراغ‌هایی آویز هستند که در فضای داخلی ساختمان به کار گرفته می‌شوند. چراغ‌های آویز دارای طراحی‌های بسیار متنوعی بوده و می‌توان از آن‌ها ضمن تأمین روشنایی برای زیباسازی فضاهای تجاری، مسکونی و اداری نیز بهره برد. ناگفته نماند که چراغ‌های مذکور برای مراکز بهداشتی، فروشگاه‌ها، دفاتر، ترمینال‌ها و نیز با دماهای رنگی مختلف قابل استفاده هستند.

 توکار

چراغ‌های توکار از دیگر محصولات گلنور بوده که به صورت توکار در سقف نصب می‌شوند. این مدل از چراغ‌ها برای زیباسازی دکوراسیون‌های مختلف بسیار کاربردی هستند و در عین حال پخش نور مطلوبی نیز دارند. از جمله اماکنی که می‌توان در آن‌ها از چراغ‌های توکار عرضه شده توسط گلنور بهره برد، می‌توان به فضاهای بهداشتی، پذیرایی، اتاق‌های فنی و فروشگاه‌ها اشاره داشت.

 روکار

علاوه بر چراغ‌های توکار، چراغ‌های روکار را نیز داریم که برای استفاده در فضاهای داخلی نظیر اماکن بهداشتی، پذیرایی، اتاق فنی و فروشگاه‌ها کارایی دارند. این دسته از چراغ‌ها در توان‌های مختلفی توسط گلنور عرضه شده و پخش نور عالی و همچنین عمر مفید بالایی دارند.

چراغ صنعتی

چراغ‌های صنعتی در مقایسه با چراغ‌های معمولی قدرت بالاتری داشته و به همین خاطر می‌توانیم از آن‌ها در تمامی اماکنی که کاربری صنعتی داشته برای روشنایی‌بخشی استفاده نماییم. این دسته از چراغ‌ها علاوه بر ظاهر منحصربه‌فردی که داشته، قدرت بالایی نیز دارند و عمدتاً در محیط‌های داخلی و همچنین خارجی مثل مناطق تولید، ایستگاه‌های مترو، آزمایشگاه‌ها، تأسیسات داروسازی، اتاق‌ جراحی و مواردی از این قبیل با دمای رنگی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

روشنایی خارجی

محصولات گلنور

چراغ خیابانی

از دیگر محصولات گلنور می‌توان به چراغ خیابانی اشاره داشت که یک راهکار فوق‌العاده مفید برای نورپردازی محیط‌های مسکونی و مسیرهای عابر پیاده و دوچرخه‌سواری به حساب می‌آید. در ساختار این چراغ‌ها از فناوری ال ای دی بهره‌گیری شده و به همین دلیل مصرف برق آن‌ها بهینه است. ناگفته نماند که چراغ‌های خیابانی برای روشنایی معابر شهری و برون شهری کارایی داشته و می‌توان آن‌ها را با بهره نوری بالا در توان‌های مختلف خریداری کرد.

نورافکن

نورافکن‌ها نمونه‌ای دیگر از تجهیزات روشنایی عرضه شده توسط گلنور هستند که به صورت چراغ‌های ال ای دی سقفی و دیواری برای محوطه‌های سرباز، معابر و ساختمان‌های خارجی به کار گرفته می‌شوند. میزان پخش نور این دسته از محصولات گلنور بسیار وسیع بوده و به همین خاطر می‌توانند نور فضاهای گسترده را به خوبی تأمین کنند. طول عمر نورافکن‌های عرضه شده توسط گلنور بسیار بالا بوده و گزینه‌ای ایدآل برای روشنایی خیابان‌ها، ورزشگاه‌ها و استادیوم‌ها محسوب می‌شوند. ناگفته نماند که این محصولات در برابر آب، گرد و غبار و ضربات مکانیکی نیز مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهند.

 چراغ چمنی

چراغ‌های چمنی نمونه دیگری از محصولات مناسب برای تأمین روشنایی فضاهای باز بوده که عمدتاً در باغ و فضای سبز به کار گرفته می‌شوند. از آن جایی که چراغ‌های چمنی نیز در محیط‌های سرباز مورد استفاده قرار می‌گیرند، صنایع روشنایی گلنور در ساختار این تجهیزات نیز از روش‌هایی بهره‌گیری کرده که منجر شده چراغ‌های مذکور در برابر گرد و خاک و آب و رطوبت نیز مقاومت بالایی از خود نشان دهند. شما می‌توانید از این دسته چراغ‌ها برای روشنایی بخشیدن به باغ‎‌ها، پارک‌ها و همچنین مسیرهای پیاده‌روی بهره ببرید.

چراغ پارکی

چراغ‌های پارکی که تحت عنوان چراغ حیاطی نیز شناخته شده به دسته از چراغ‌ها و تجهیزات روشنایی گفته می‌شود که از لحاظ ظاهری از ویژگی‌های منحصربه‌فردی برخوردار باشند. این دسته از محصولات گلنور جزو تجهیزات روشنایی خارجی شناخته شده و می‌توان از آن‌ها در پارک‌ها، فضاهای بیرونی، باغ رستوران‌ها و تالارها و اماکنی از این قبیل بهره برد. به طور معمول، چراغ‌های پارکی بر روی پایه نصب شده و می‌توانند با انتشار نور کافی، موجب روشنایی بخشی به فضاهای بیرونی و همچنین تأمین امنیت در پارک‌ها در تاریکی و زیباسازی محیط شوند.

 چراغ رشد گیاه

یکی از جالب‌ترین و کارآمدترین محصولات گلنور، چراغ‌های مخصوص رشد گیاه بوده که تحت عنوان لامپ رشد گیاه نیز شناخته می‌شوند. این دسته از تجهیزات یک نوع منبع نوری مصنوعی بوده که با انتشار نور خود موجب تحریک رشد اپتیمم گیاهان خواهند شد. در حقیقت، این دسته از تجهیزات روشنایی با ساطع کردن طیف الکترومغناطیس موجب عمل فتوسنتز توسط گیاهان می‌شوند و می‌توانند به رشد آن‌ها کمک شایانی کنند.

آندرومدا

منظور از آندرومدا در حقیقت سامانه‌ای برای کنترل روشنایی بوده که به تکنولوژی IOT مجهز است و می‌توان از آن به عنوان سیستم جامع مدیریت روشنایی به منظور مدیریت و کنترل و همچنین مانیتورینگ چراغ یا مجموعه‌ای از چراغ‌ها بهره برد. IOT فرم اختصاری Internet of Things به معنای اینترنت اشیا بوده که به عنوان یک الگوی جدید در سناریوهای ارتباطی وایرلس و مدرن استفاده از آن رو به رشد است. این سیستم به دستگاه‌های گوناگون این امکان را می‌دهد که بتوانند به صورت هوشمند دیتا را به سیستم متمرکز ارسال کرده تا اقدامات لازم و نظارت و کنترل صورت بگیرد.

چراغ دکوراتیو

چراغ‌های دکوراتیو در دنیای معماری مدرن نقش بسیار پُر رنگی را ایفا می‌کنند. چراغ‌های مذکور نه تنها منبعی برای روشنایی به حساب آمده بلکه جلوه‌ای جذاب به فضا نیز می‌دهند. چراغ‌های دکوراتیو عرضه شده توسط مجموعه گلنور با استفاده از مواد طبیعی هم‌چون گچ و چوب تولید شده و دارای طراحی منحصربه‌فرد و جذابی هستند.

این دسته از چراغ‌ها علاوه بر این که جذابیت خاصی به فضا بخشیده، هم با دکوراسیون مدرن و هم با دکوراسیون سنتی هماهنگی دارند. محصولات گچی عرضه شده توسط این مجموعه با یکپارچگی ظاهری کامل با دیوار و سقف بعد از نصب برجسته خواهند شد. ناگفته نماند که این چراغ‌ها وزن پایینی داشته و در برابر دماهای مختلف به دلیل فرمولاسیون خاصی که دارند، مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند. همچنین، این چراغ‌ها کم‌تر دچار ترک‌خوردگی شده و رنگ‌پذیری بی‌نظیری نیز دارند.

سخن پایانی

در این راهنما با محصولات گلنور و کاربرد هر یک از آن‌ها آشنا شدیم. صنایع روشنایی گلنور به صورت حرفه‌ای در زمینه ارائه تجهیزات روشنایی در حال فعالیت بوده و محصولاتی مرغوب به بازار عرضه می‌کند. طول عمر تمامی چراغ‌های عرضه شده توسط این برند بالا بوده و ماندگاری زیادی نیز دارند. آیا تجربه استفاده از محصولات ارائه شده توسط گلنور را دارید؟ به نظر شما چراغ‌های پارکی گزینه بهتری برای روشنایی به فضاهای باز به حساب می‌آیند یا چراغ‌های چمنی؟ لطفاً نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون تجهیزات روشنایی گلنور در قسمت ارسال دیدگاه با ما و کاربران گرامی وب سایت توزیع نیرو نوین به اشتراک بگذارید.

1 thoughts on “محصولات گلنور؛ معرفی، ویژگی و کاربرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *